AllGoals.info
    AllGoals.info Strona Główna
    » Dyskusje sportowe » Piłka nożna » CzyŻ te media nie są prolegijne?
Nazwa użytkownika Nie zapominaj
Hasło

Poprzedni temat «» Następny temat

CzyŻ te media nie są prolegijne?
Autor Wiadomość

Ranga: Administrator
Otrzymał 1 piw(a)
Status:
  Wysłany: 2014-09-08, 23:00   

Wszystko pi?knie, ?adnie, tylko szkoda, xXx379xe nic nikt takiego nie napisa?, odnosz? wraxXx379xenie, xXx379xe nie rozumiesz tematu rozmowy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
postaw autorowi posta piwo

Ranga: ROOT
Piwa: 237/1
Status:
  Wysłany: 2014-09-08, 23:00   

Koad napisał/a
ZychMan - z takimi ludzmi nie ma co rozmawiac. To tylko zaslepieni fanatyczna, wrecz przesadna miloscia do swojego klubu i miasta psychofani, ktorzy nienawidza innego miasta/klubu/ludzi z innego miasta i ogolnie wszystkiego co jest spoza ich miejsca zamieszkania - tacy ludzie to Ksenofobi i Rasisci (rasizm kulturowy) - sa to ludzie zacofani, mentalnie bedacy jeszcze w XVII wieku i czasach szlachty polskiej.
Do takich ludzi nie dociera, ze punkty do rankingu ligowego, zeby wszystkim bylo latwiej w europucharach zdobywaja wszystkie polskie druzyny, a 20% rankingu ligowego wlicza sie do rankingu klubowego - wiec sorry, ale Legia zrobila i robi wiecej dla Polski niz Gornik w Europie.

Dla takich ludzi mam jedna rade - skoro tak nienawidzicie wszystkiego co jest spoza waszego rejonu to sobie stworzcie wlasne panstwo, wasza piekna utopie, gdzie kazdy bedzie taki sam jak Wy - idealny. A wszyscy inni na swiecie, to beda ci zli.
Skoro tak bardzo nienawidzicie swoich rodakow z innych czesci Polski, to ciekaw jestem co mysliscie o obcokrajowcach i innych panstwach? Jakos obce ligi pilkarskie i pilkarzy lubicie? Wiec o co chodzi?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksenofobia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rasizm

Nie zdziwie sie, jak niedlugo wyskoczy na Swiecie jakis kolejny Adolf Hitler lub inny psychol, ktory dojdzie do wladzy.

To Ty Szanowny Warszawiaku pierdolisz o swoim miejscu zamieszkania. Ani ja nie jestem z Krakowa ani Adminek z Zabrza :-)

Ranga: Aktywny user
Fanatyk Sportu

Status:
  Wysłany: 2014-09-08, 23:33   

Temat medixXx243xw w ogxXx243xle mnie nie interesuje bo oni zawsze pisali bzdury i trzeba przej? nad tym do porz?dku dziennego. SHOW MUST GO ON :D Staram si? tylko o j?k? jedno? narodow? ale chyba na prxXx243xxXx379xno si? wysilam i prxXx243xbuje "zbawia?" ?wiat bo to nie moja rola. KaxXx379xdy ma swxXx243xj rozum a przynajmniej powinien mie?. Ja powiedzia?em swoje zdanie a kto? moxXx379xe mie? inne. "Demokracja to najgorszy system ale lepszego nie wymy?lono..."

PS. Koad ostro ?isniesz :D Co do tego przysz?ego Hitlera to niepotrzebny bo juxXx379x si? Putin pojawi? i nie wiadomo co mu do ?ba strzeli.

Ranga: VIP
TANCERZ
Otrzymał 2 piw(a)
Status:
  Wysłany: 2014-09-09, 18:41   

OK, w sumie troche sie zagalopowalem - tak to fakt, ze nie mam prawa nikogo cisnac, ze jest "antypolski" itd. - sam nie jestem jakos specjalnie przekonany do tego wszystkiego co sie w Polsce dzieje, nigdy sie nie deklarowalem do wielkich hasel rzucanych na roznych wiecach itp.; nie deklarowalem, ze bede bronil ojczyzny; nie naleze rowniez do Mlodziezy Wszechpolskiej (wedlug mnie Ci goscie sa troche psychiczni) itp. zwiazkow - po prostu jest mi to obojetne, nie czuje tego. Jednak krew mnie zalewa, kiedy widze wpisy w stylu: "Nie lubie/nienawidze Warszawiakow i Warszawy, ze wzgledu na Legie" - co ma wspolnego klub z miastem i jego mieszkancami? Wszyscy sa Legionistami i ciesza sie z niepowodzen innych druzyn (nigdy nie rozumialem takich zachowan - jak mozna zyczyc zle POLSKIEMU klubowim, bedac POLAKIEM)? Otoz oczywiscie, ze nie - nigdy takiej sytuacji nie bylo i nie bedzie - podobnie w innych miastach. Klub pilkarski to nie koniec swiata (chociaz dla niektorych chyba tak jest) - zyje w tej okolicy 21 lat moge powiedziec, ze Warszawiacy i okoliczni mieszkancy (jakim to wlasnie jestem Ja) maja wiele innych rozrywek i klub pilkarski Legia Warszawa nie jest w ich zyciu najwazniejszy. Oczywiscie - sporo osob rozmawia tu o wynikach i grze druzyny, ale w zaden sposob nie jest to nacechowane fanatyzmem lub jakimis innymi, chorymi "uczuciami".

Chyba w dzisiejszych czasach dalej wiekszosc ludzi zyje stereotypami na temat mieszkancow innych miast Polski, nie majac stycznosci z kims spoza swojego regionu. Ja mam kilku znajomych (zarowno plci meskiej jak i zenskiej) z innych miast w Polsce jak Jelenia Gora np. - nie interesuja sie oni pilka nozna, ba! - nie interesuja sie sportem. Ponadto nigdy nie mowilem, ze ktos kto jest z innego miasta, jest gorszy czy cos podobnego, nie zyczylem zle danemu klubowi (np. Polonii Warszawa mi jako Warszawiakowi i kibicowi Legii jest szkoda, bo grali niezle a spadli przez nieodpowiedzialnego prezesa). Skoro nie ma sie stycznosci z tymi ludzmi, to jak mozna ich oceniac?
Denerwuja mnie takie wpisy jak ten Pana Prezesika klubu Gornik Zabrze - gosc jest albo ograniczony, albo jest ultrasem, ewentualnie lize dupe zarzadowi, zeby miec jak najlepsza pozycje w klubie. Takie wlasnie zachowania powoduja, ze odechciewa sie mi i normalnym ludziom patrzec na te wszystkie wypowiedzi, wojny , nieudolnosc pilkarzy i w ogole to wszystko co sie dzieje w polskiej pilce od dawien dawna.

Poza tym Ja i kilka osob powiedzialo juz: "pilka to wylacznie biznes". W takim razie jezeli ktos przechodzi z Lecha do Wisly Krakow to przechodzi "catharsis" i z wroga staje sie spoko-gosciem?
Sprobuje zakonczyc takim zapytaniem: Kibicujecie Polsce, jezeli graja w niej pilkarze Legii, Lecha czy innego klubu ktorego nienawidzicie? W reprezentacji jest w porzadku a podczas gry w klubie na niego psioczycie? Przeciez to TA SAMA OSOBA.

====
Co do polityki - nie chce ruszac tego tematu, ale mam kuzyna, ktory jest rodowitym warszawiakiem a gdybyscie go posluchali 5 minut - pomyslelibyscie, ze to drugi Hitler - mowie calkiem serio. Nasluchal sie tyle tych bredni w dziecinstwie (teraz idzie do 1. klasy LO), ze teraz dla niego calkiem normalne sa takie zachowania jak: dzielenie ludzi na rasy, robienie z czarnoskorych niewolnikow, eksterminacja rasy xXx379xydowskiej (pomimo, ze jest gleboko wierzacym czlowiekiem - a Jezus niby nie byl xXx379xydem?) i inne calkowicie chore zachowania.

Wiec nie twierdze, ze wszyscy Warszawiacy sa idealni - to doskonaly tego przyklad.

Ranga: Administrator
Otrzymał 1 piw(a)
Status:
  Wysłany: 2014-09-09, 19:11   

Cz?owieku ca?y czas odbiegasz od tematu...
Temat dotyczy tego, xXx379xe media faworyzuj? klub pi?karski Legia Warszawa, moxXx379xesz zrozumie?, xXx379xe je?li taki jest temat to nalexXx379xy pisa? o tym? A Ty piszesz zupe?nie o czym? innym...

Co do artyku?u ktxXx243xry podes?a?em to moim zdaniem nie zrozumia?e? o co chodzi?o jest autorowi, czyli Micha?owi Mazurowi. Moim zdaniem jest tam wiele metafor czy ironii i nie nalexXx379xy bra? go ca?ego dos?ownie. Sam napisa?, xXx379xe zazdro?ci Legii takich moxXx379xliwo?ci, takiego klubu. Moim zdaniem g?xXx243xwnie chodzi?o mu, xXx379xe Legia nie jest p?pkiem ?wiata (czy texXx379x miasto Warszawa). ?e media ktxXx243xre s? ogxXx243xlnopolskimi, tak na prawd? takimi nie s?. NajwaxXx379xniejsze s? wg mnie ostatnie s?owa, ktxXx243xre pozwol? sobie zacytowa?
Dzisiaj to juxXx379x nie nienawi?, a nawet nie niech?, lecz bardziej zazdro?. Zazdroszcz? im stadionu, pieni?dzy, akademii czy nawet zarz?du. I dlatego xXx379xycz? im wszystkiego najgorszego. G?upi si? na mnie oburzy, m?dry zrozumie xXx379xe nie ma w ustach fanatyka pi?karskiego wi?kszego komplementu nixXx379x moje s?owa. Nie lubi si? bowiem silnych. Nad s?abymi si? lituje.
Jak dla mnie ten artyku? dla niektxXx243xrych po prostu jest za m?drze napisany :)
Je?li kogo? si? nazywa "antypolski" dlatego, xXx379xe nie kibicuje Legii Warszawa w europejskich pucharach to jest to dla mnie ?mieszne. PoniewaxXx379x Legia Warszawa nie reprezentuje Polski. Dlaczego? Bo nie graj? w tym klubie sami Polacy. Reprezentuj? najlepszych pi?karzy ktxXx243xrzy graj? w Polsce, a nie dla Polski i dla mnie to jest zasadnicza rxXx243xxXx379xnica. Wg mnie jestem patriot?.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Masz problem z pobieraniem? Kliknij tutaj!

Odpowiedz do tematu

Skocz do:  
stat4u